EP U21 Kvalifikacije: San Marino - Hrvatska 0:4

15.10.2018. 21:46:31

Hrvatska U-21 visokom pobjedom potvrdila vizu za EP!

Hrvatska U-21 reprezentacija pobijedila je San Marino sa 4:0 i osigurala plasman na EURO nakon 14 godina.

Posljednji put to je uspjelo generaciji Darija Srne i Eduarda da Silve daleke 2004. godine, a ovoga je puta sjajnu generaciju predvodio kapetan Alen Halilović koji je nakon puno muke u prvom poluvremenu (0:0), 'probio' domaćina u 48. minuti i otvorio pravu golijadu u sljedećih 20 minuta.

Kako bi hrvatska reprezentacija otišla na veliko natjecanje bez imalo drame i jednostavnim putem? Ne samo da su 'Mali Vateni' morali neki dan ultimativno pobijediti Grke, što su i učinili, nego su i protiv slabašnog San Marina 45 minuta opasno živjeli. Ne samo da nisu zabili gol, nego je San Marino imao najveću šansu, lopta je odsjela na gredi, na odmoru je bilo 0:0, Grčka je u tom trenutku imala u rukama Euro U-21.

Čista formalnost pretvorila se u neizvjesnost, na sreću, ipak ne zadugo. Ova momčad ima karakter i gard, kad su Vlašić, Brekalo, Halilović i društvo vidjeli da je vrag odnio šalu, odlučili su pokazati pravo lice, prebaciti u višu brzinu i u nastavku su vrlo brzo slomili domaćina. Upravo prvospomenuti trojac probio je Benedettinija i riješio dvojbe.

U-21: SAN MARINO - HRVATSKA 0:4 (0:0)
Kvalifikacije za EP 2019., Skupina 1.
Stadion San Marino, Serravalle.

Strijelci: 0:1 - Halilović (48'), 0:2 - Vlašić (53'), 0:3 - Uremović (61'), 0:4 - Bosančić (68')