EP U21 Kvalifikacije: Hrvatska - Grčka 2:0

12.10.2018. 20:03:57

Mini Vatreni pobjedom protiv Grčke U-21 (gotovo) osigurali plasman na Euro

Mlada hrvatska, U21 reprezentacija, na Aldo Drosini u Puli odigrala je ključnu kvalifikacijsku utakmicu za odlazak na Europsko U21 prvenstvo u Italiju i San Marino. Protivnik je bila Grčka, koja nikad dosada nije pobijedila Hrvatsku (tri poraza i jedan remi). Završilo je 2:0 pa je Hrvatska s identičnim brojem bodova, ali boljim međusobnim omjerom i gol razlikom ispred Grka na vrhu ljestvice.
Za potvrdu im još treba pobjeda u posljednjoj utakmici nad San Marinom.

Susret su odlučili autogol Tryantafylosa Pasalidisa, koji je u 40. minuti skrenuo loptu u mrežu nakon udarca Nikola Vlašića, dok je na konačnih 2-0 povećao Josip Brekalo u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Grci su od 65. minute igrali bez isključenoga Dimitriosa Nikolaoua.

Hrvatska U21 je zadnji puta sudjelovala na završnici EURA daleke 2004. godine u generaciji u kojoj su bili Darijo Srna, Niko Kranjčar i Eduardo.